Cum aflu cine ma suna cu numar ascuns?

Sectiune dedicata stirilor despre sistemul de operare Android si dispozitivelor aferente

Moderator: Moderatori

Cum aflu cine ma suna cu numar ascuns?

Mesaj necititde Androider » 11 Aug 2011 19:37

De vreo cateva luni ma tot suna cineva cu numar ascuns si face tot felul de glume proaste. M-am interesat si nu ma pot duce la politie decat daca primesc amenintari, ceea ce nu e cazul. Este vreo aplicatie sau ceva asemanator cu care sa aflu cine ma suna ca deja a inceput sa fie foarte deranjant. Stiu ca sunt aplicatii care blocheaza numerele private insa in domeniul in care lucrez sunt destul de multi clienti care ma suna cu numar privat. Pot sa gasesc vreo solutie?
Androider
Android Noob

Re: Cum aflu cine ma suna cu numar ascuns?

Mesaj necititde android freak » 12 Aug 2011 12:46

Daca ai abonament (pentru prepay merge doar la cosmote) poti face in felul urmator.
1. Iti faci cont pe voceonline.romtelecom.ro
2. Pe voceonline.romtelecom.ro cand iti faci cont ti se ofera un numar virtual de VoIP de forma 0373 xxxxxxx
3.Intri in telefon la Settings>Call Settings>Call Forwarding>Forward when busy si introduci numarul care l-ai primit (0373 xxxxxxx )
De acum inainte cand cineva te mai suna cu numar privat, ii respingi si apleul va fi redirectionat automat catre contul tau de VoIP. Intri pe cont la Istoric Apeluri si vei gasi numarul care te-a apelat in Apeluri Ratate sau in Casuta Vocala.
Trebuie avut in vedere ca toate apelurile respinse vor fi trimise catre numarul de VoIP deci aveti grija in momentul in care respingeti un apel. Metoda este testata si functioneza 100%.
android freak
Android Noob

Mesaj necititde Androider » 12 Aug 2011 12:57

Am facut cele descrise de tine, mi-am dat apel de pe alt telefon cu numar ascuns si... merge!!! Multumesc mult! Faza tare e ca pe telefonul celui care apeleaza nici nu apare ca apelul este trimis in alta parte. De acum sa vad cine are prea mult timp liber si se tine de glume... :twisted:
Androider
Android Noob

Mesaj necititde Droid » 12 Aug 2011 12:59

Multumim pentru tutorial android freak. M-ai facut si pe mine curios. Cu permisiunea ta voi posta si pe site un articol.
Droid
Android God

Mesaj necititde android freak » 12 Aug 2011 13:06

Nu am nici o obiectie :mrgreen:
android freak
Android Noob

Mesaj necititde Gealy » 08 Sep 2011 15:34

Inteleg ca procedeul cu folosirea VoIP functioneaza, dar nu am inteles cum vei stii daca numarul care te-a sunat este al unui client sau al persoanei care face glume din moment ce le respingi apelul, care va fi directionat catre numarul VoIP. Imi poate explica cineva, va rog?
Gealy

Mesaj necititde Marius » 08 Sep 2011 17:07

Te uiti in call history de pe contul de VoIP si vezi la ce ora ai fost apelat. Apoi confrunti cu call log-ul din telefon. Si in telefon iti arata la ce ora ai fost sunat cu Private Number.
Marius
Android Noob

Mesaj necititde BogdanG87 » 22 Noi 2011 01:06

Mie nu imi incarca flash-ul ala... cu toate ca am intalata ultima versiune am incercat si pe IE si pe FireFox ... mi-amf acut cont, l-am activat dar cand bag user si parola nu se deschide telefonul :( !
HELP !
BogdanG87
Android Noob

Mesaj necititde razvanu » 04 Dec 2011 00:25

E nevoie de incarcare cu credit ?
momentan nu se poate conecta la server....in meniul de flash(al doilea), apare user.pass dar nu se intmpla nimic dupa login///
razvanu
Android Noob

Următorul

Înapoi la Stiri Android